Pracujemy 7 dni
w tygodniu
+48 33 822 31 31

poniedziałek-sobota 9:00-21:00     niedziela 10:00-18:00
0048 33 822 31 31     niedziela 10:00-18:00
    pon-sob 9:00-21:00

Wakacje na Kubie

Nieskazitelnie czyste plaże, zielone wzgórza, bujne lasy deszczowe i wodospady, imponujące pasma górskie, tętniące życiem miasta o bogatej historii. Niektórzy twierdzą że wakacje na Kubie są jednym z najbardziej unikalnych wypadów na Ziemi. Wąskie uliczki, piękne domy i podwórza to kolejny element do zapamiętania a spacery po nich są jak podróż w czasie. Spektakularne plaże i porywające krajobrazy sprawiają, że kraj ten rocznie odwiedzają tysiące turystów. Subtropikalny klimat panuje tam przez cały rok. Kojarzona z turkusowoniebieskim morzem, żarem tropików, Cuba Libre, tańcem salsa oraz przede wszystkim z odpoczynkiem na piaszczystych plażach. Na pewno każdemu się tu coś spodoba, każdy znajdzie coś dla siebie.

Sortuj według:  Oferty spełniające kryteria wyboru
Powrót Powered by MERLIN.X & EASY-PAX
Super wakacje na Kubie

Informacje ogólne

Położona w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, jej stolicą jest Hawana. Do największych miast należą Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo i Santa Clara. Zaś najwyższym punktem jest Pico Turquino. Jest największą wyspą Karaibską. Otacza ją 1600 wysp, skały i rafy. Płynie na niej ponad 200 rzek. Znana jest z rewolucji z Che i Fidela, czyli ze starych samochodów. Jak wiadomo na Karaibach słynny jest rum, którego jest dużo. Z rumu i coli robi się cuba libre. Najlepszym przyjacielem Kubańczyków jest wentylator, który pozwala przetrwać gorące noce. Tam wszystko musi być jasne, również samochody są równe, jest tam pięć rodzajów rejestracji, które właśnie załatwia sprawę.

Najważniejsze kurorty

Hawana - Położona jest nad Zatoką Meksykańską. Jest stolicą Kuby a zarazem największym miastem i portem na Karaibach. Słynie przede wszystkim z licznych zabytków np. katedra Santa Clara z XVII wieku czy zamek de la Real Fuerza, który był dawniej siedzibą hiszpańskiego gubernatora. Na jej ulicach można poczuć się jak w innej epoce, ponieważ poruszają się tam piękne, stare samochody.
Hawana

Varadero - Ciągnie się wzdłuż długości półwyspu Hicacos. Plaża czasami jest nazywana niebieską plażą o białym, drobnym piasku. Pierwotnie zamieszkiwana jest przez Indian, jaskinie służyły im jako kryjówki przed piratami. Kapitanowie zakotwiczali swoje statki i naprawiali je na tym brzegu, stąd pochodzi ta nazwa Varadero, czyli stocznia. Również pierwszy hotel co tu powstał nazwano go Varadero, ale później zmieniono nazwę na Club Nautico zbudowany dla członków społeczeństwa kubańskiego. Mieszka tam również pierwszy założyciel proszku.
Varadero

Sierra Maestra -
Sierra Maestra

Ciego De Avila - Miasto leżące w środkowej części kraju. Jest to nowoczesna prowincja z wielką tradycją. Jest to jeden ze spokojniejszych terenów, ponieważ nie spotkamy tam wielu turystów. Znajdują się tam interesujące miejsca dla rybaków, myśliwych i nurków. Przyciąga także odwiedzających swoimi „białymi” plażami i pięknym morzem.
Ciego De Avila

Holguin -
Holguin

Wybrzeże Hawany -
Wybrzeże Hawany

Zatoka Batabano - Znajduje się w południowo-zachodniej części Kuby. Ma ona około 61 metrów głębokości i należy do niej około 350 wysp.
Zatoka Batabano

Mapa Kubie


mapa Kubie

Fotografia - Google Maps

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Język hiszpański.

2. Wymagana wiza lub też karta turysty.

3. Ma dwie waluty: peso kubańskie (peso Cubało, moneda national), czyli CUP oraz peso wymienialne (peso convertible, dolar), czyli CUC = 1,09usd, 100CUC = 103USD, 10CUC = 6,9 EUR. Lecz nie lubią tam dolarów, ale można też płacić Euro.

4. Należy cofnąć zegarki o 6 godzin.

5. Najwięcej deszczu spada w okresie od maja do października, a sezon huraganów oficjalnie trwa od lipca do listopada, większość burz występuje w październiku i listopadzie. Wilgotność powietrza zmienia się pomiędzy 75% a 95%. Najlepszy okres na wakacje na Kubie przypada od stycznia do kwietnia, kiedy najmniej jest opadów.

6. Zakupy - Kuba ma bardzo wyjątkowe i ciekawe możliwości handlowe dla chętnych do zakupów. Jeśli zarezerwowali Państwo wczasy na Kubę i przebywają w dużym ośrodku hotelowym, zawsze na jego terenie znajdzie się sklep lub centrum handlowe, gdzie można kupić kilka dobrych kubańskich produktów. Sklepy znajdujące się w ośrodkach hotelowych są znane jako Tiendos i sprzedają krajoznawcze rzeczy jak niektóre ubrania, cygara i różnye inne pamiątki. Dobrą rzeczą przy zakupach w Tiendos jest to, że ceny produktów są wyraźnie oznakowane, więc nie można zostać oszukanym. Jednak wszystkie zakupy w Tiendos odbywają się w USD, co oznacza, że ​​nie jest prawdopodobne, aby uzyskać jakąkolwiek okazje podczas zakupów w ośrodku. Jeśli chcesz przeżyć bardziej autentyczne doświadczenie handlowe, wybierz się na spacer wzdłuż jednej z wielu uliczek, które można znaleźć w całym kraju. Typowe pamiątki rękodzieła z Kuby to małe malowane posągi i inne drewniane rzeźbione ornamenty. Istnieje możliwość, aby negocjować cenę podczas zakupów.

Zabytki i atrakcje

Dolina de Vinales Kuba

Dolina de Vinales - Znajduje się w zachodniej części Kuby w górach Sierra de los Organos. Jest to zielony teren z skalistymi wzniesieniami, które są na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na dnie doliny są czerwone, żyzne gleby które są idealne do uprawiania tytoniu. Znajdują się tam liczne jaskinie i niezwykłe skalne rzeźby.


Plaża Paraiso Beach Cayo Largo Kuba

Plaża Paraiso Beach Cayo Largo - Jest to plaża niezwykła pod każdym względem – puszty, biały piasek i krystalicznie czysta woda to jej główne uroki. Morze jest płytkie i spokojne, więc można iść nawet kilkaset metrów od brzegu. Są tam dostępne parasole i leżaki, a także coś kupić w barze przekąskowym.


Stara Hawana Kuba

Stara Hawana - Dawniej była miejscem, w którym rozgrywające się wydarzenia miały wpływ na losy Kuby. Warto zobaczyć znajdujące się tam zabytki – katedrę św. Krzysztofa, która jest przykładem sztuki barokowej; Plac Broni (Plaza de Armas) na którym znajduje się wiele zabytkowych budynków m.in. Pałac Gubernatora, który także jest przykładem baroku.


Wodospoady El Nicho Kuba

Wodospoady El Nicho - Znajdują się w parku El topes de Collantes. Po drodze do wodospadów można wziąć kąpiel w mijanych jeziorkach. Same wodospady są otoczone mnóstwem zieleni, mają krystalicznie czystą i przede wszystkim ciepłą wodę także pływanie tam to czysta przyjemność. A widoki zapierają dech w piersiach.


Delfinarium Cienfuegos Kuba

Delfinarium Cienfuegos - Położone jest w pobliżu plaży Rancho Luna. Wybierając się tam można zobaczyć wspaniałe spektakle delfinów, a także pływać z nimi, co jest na pewno niezapomnianym przeżyciem.


Plac Katedralny Hawana Kuba

Plac Katedralny Hawana - Znajduje się obok wybrzeża, otaczają go zabytkowe kamienice, w których są sklepy, restauracje i muzea. Jest to jedno z popularniejszych miejsc do odwiedzania. Można tam spotkać prawdziwych Kubańczyków z cygarem.


Muzeum Narodowe Kuba

Muzeum Narodowe - Zostało zbudowane w 1953 roku. Jest nazywane „Pałacem sztuk pięknych”, ponieważ ma w swoim zbiorze największą kolekcję sztuki plastycznej kubańskiej. Znajduje się tam także sala, która jest poświęcona kubańskiemu malarstwu od XVI wieku aż do teraz.


Teatr Wielki Kuba

Teatr Wielki - Znajduje się w miejscowości Paseo del Prado. Oficjalnie został otwarty w 1838 roku.Ulokowany jest w budynku znanym jako Pałac Galicyjskiego Centrum. Na jego scenie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Baletowy. Teatr wyposażony jest w salę koncertową, sale konferencyjne oraz salę kinową video.


Plaże w pobliżu stolicy Kuba

Plaże w pobliżu stolicy - W okolicy Hawany znajduje się 8 plaż - Bacuranao, Megano, Boca Ciega, Jibacoa, Tropico, Puerto Escondido, Santa Maria i Guanabao. Mają 100 km długości i charakteryzują się pięknym zielonym połyskiem ze względu na swoją podwodną roślinność. Są to świetne miejsca dla nurków, ponieważ znajduje się tam ponad 70 miejsc do nurkowania oraz 4 ośrodki nurkowe.


Cuevas de Santo Tomas Kuba

Cuevas de Santo Tomas - Największa jaskinia, wykwalifikowani przewodnicy chętnie oprowadzają i opowiadają o jaskini.


Pałac De Los Capitanes Generales Kuba

Pałac De Los Capitanes Generales - Obecnie jest to muzeum znajdujące się na wschodniej stronie Plaza de Armas w Starej Hawanie. Uważane jest za najważniejsze dzieło barokowe w kraju. Był siedzibą 65 gubernatorów. Znajdują się tam wystawy sztuki, artefakty historyczne. W wielu pokojach został zachowany ich pierwotny wystrój.


Teatr Terry Cienfuegos Kuba

Teatr Terry Cienfuegos - Został zbudowany w 1899 roku przez Tomasa Terry. W środku można podziwiać bogatą architekturę i piękne freski. Widownia, która jest wykonana z kubańskiego cedru ma 950 miejsc.